sâmbătă, 13 martie 2010

Trairea in prezenta lui Dumnezeu

ma uitam astazi pe niste "citate" dintr-o carte de-a lui Bill Hybels si a fost unul care mi-a sarit in ochi pt a doua oara.

"Daca vrem sa traim in prezenta lui Dumnezeu trebuie sa inchidem lumea afara si sa fim pe aceeasi lungime de unda cu Dumnezeu, o data pe zi,in fiecare zi, fara exceptie. Avem nevoie sa lasam la o parte celelalte preocupari ale noastre si sa ne concentram asupra lui Dumnezeu, sa privim la El, sa vorbim cu El, sa-L ascultam, sa stam linistiti in prezenta Lui"

Niciun comentariu: